Monday, 6 July 2020

ŞEBEKE BAĞLANTILI VE BAĞLANTISIZ GES SİSTEMLERİYLE AYETEK SOLAR HİZMETİNİZDE!

Türkiye’de Rüzgar Gülü Fiyatları

Türkiye'de Rüzgar Gülü Fiyatları

Rüzgâr gülü, rüzgârda bulunan kinetik enerji yapısının ilk etapta mekanik, daha sonra da elektrik enerjisine dönüştürebilen güçlü bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Güneş enerjisi ile rüzgâr enerjisi çok güçlü yenilenebilen enerjiler olarak karşımıza çıkar, bu sayede de bazı enerji ihtiyaçlarımız için bunlardan da sıklıkla kullanabiliriz. Herhangi bir yakıt kullanımı yapılmadan, bu sistemler sayesinde enerji üretimi mümkündür. Rüzgar gülü fiyatları, kullanılan alana göre farklılık gösterir. Ölçülere göre fiyatları da değişir. Jeneratörlerde yer alan aküler sayesinde, elde edilen enerji depolanıyor daha sonra kullanılmak üzere saklar. Rüzgar gülü fiyatları, istediğiniz özelliklere göre değişiklik gösterir.

Rüzgar Gülü Kurulum Aşaması ve Çeşitleri

Rüzgâr gülleri kurulumun da yapılacak alana getirilerek, ticari faaliyete başlaması ortalama 3 ay gibi bir süreyi bulmaktadır. İstediğiniz yere söküp, takılacak tarz da kolayca monte olabilir özelliğe sahiptir. Rüzgâr gülleri, yatay eksenli ve düşey eksenli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Düşey eksenli rüzgar gülleri, genellikle deney amaçlı kullanılır. Ticari konularda tercih edilmez, verimli değildir. Bu rüzgâr gülü fiyatları diğerlerine göre daha uygundur, boyları kısadır. Yatay eksenli güller ise, bunlar en çok ticaret amaçlı kullanılan modellerdir. Genel anlamda yatay eksenli rüzgâr gülleri fiyatları alınan verimle doğru orantılıdır.

Rüzgar Gülleri Avantajları

Rüzgâr gülleri, ucuz ve temiz enerji üretimin de oldukça etkilidir. Özellikle yakıt olmadan enerji ürettikleri için çok avantajlıdır. Birçok alanda kullanılan rüzgâr gülleri bazen bir şehrin enerji üretimini bile sağlayabilmektedir. Bunları genellikle büyük şirketler sağlamaktadır. Ev için kullanılan rüzgâr sistemlerinin maliyeti düşüktür ve rüzgar gülü fiyatları oldukça uygundur. İklim özelliklerine göre Türkiye de rüzgâr güllerini birçok yerde görmeniz mümkündür. Rüzgâr tribünlerinin kullanım alanları, son derece önemlidir. Rüzgâr gülü almaya karar vermeden önce rüzgar gülü fiyatları hakkında bilgi sahibi olarak kısada olsa araştırma yapmanız yararınıza olacaktır.

Rüzgar Güllerinin Kullanım Süresi

Rüzgâr gülleri, çalışma süreleri ortalama olarak 20 yıl verimli olabilir, ama ömürleri 30 yıldır. Rüzgâr enerji santrallerinde elektrik üretimi 3 metre saniyeden itibaren enerji üretimine başlar. Güneş enerji sistemlerin de enerji üretimi, sadece sabahtan akşama kadar olurken, rüzgâr güllerin de 24 saat boyunca enerji üretimi mümkündür. Sürekli üretim yapması rüzgar gülü fiyatlarını da cazip hale getirir. Türkiye’nin rüzgâr haritasına göz attığımız zaman, ortaya çıkan tablo da yılın 12 ayında da rüzgâr üretimi kesintisiz devam etmektedir. Rüzgâr gülleri ile üretilen enerjiler de maliyeti düşük olduğu için alacağınız ürünleri rüzgâr gülleri fiyatları hakkında bilgi sahibi olmadan tercih etmemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.